Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 8 grudnia 2013

Prezydent do Polonii: Jesteście ambasadorami Polski

  |   Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie z przedstawicielami Polonii Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie z przedstawicielami Polonii Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie z przedstawicielami Polonii Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie z przedstawicielami Polonii Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie z przedstawicielami Polonii Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z bliźniaczkami Olgą i Darią Kołacz Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z bliźniaczkami Olgą i Darią Kołacz Prezydent Bronisław Komorowski w Arabii Saudyjskiej. Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z bliźniaczkami Olgą i Darią Kołacz

Jesteście ambasadorami Polski, która słusznie uważana jest na świecie za kraj atrakcyjny i szybko rozwijający się – powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania ze środowiskiem polonijnym w Arabii Saudyjskiej.

 

- Wasze działanie, to kawałek ważnej pracy na rzecz budowania dobrej opinii o Polsce. Dziękuję wam w imieniu całej Polski – podkreślił prezydent.

 

Zobacz także: "Arabia Saudyjska pożądanym partnerem ekonomicznym Polski" Prezydent zachęca do inwestowania w Polsce Jak zauważył, Polacy doczekali się czasów, że nawet w tak zamożnych krajach, jak Arabia Saudyjska, mogą powoływać się na głębokie zmiany, które zaszły w Polsce, "a które pozwalają im dzisiaj mieć satysfakcję osobistą”. Według prezydenta Polska jest dziś krajem, którego inni mogą nam zazdrościć, np. naszego szczęścia, pracowitości i osiągnięć.

 

Prezydent odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi Tomasza Ciołka oraz Dariusza Talara za zasługi na rzecz środowiska polonijnego w Arabii Saudyjskiej.

 

Małżonka Prezydenta Anna Komorowska towarzysząca mu w wizycie po krajach arabskich, rozmowiała w niedzielę z bliźniaczkami Olgą i Darią Kołacz, które urodziły się złączone dolną częścią kręgosłupa. Operację rozdzielenia sióstr syjamskich sfinansował w 2005 roku ówczesny następca tronu, obecnie król Arabii Saudyjskiej - Abd Allah ibn Abd al-Aziz as Saud.

 

Bliźniaczki w Rijadzie są od ponad miesiąca, przechodzą szereg badań, które finansuje król Arabii Saudyjskiej. Dziewczynki wracają na kolejne badania do Rijadu za pół roku.

 

W poniedziałek rano z bliźniaczkami Olgą i Darią Kołacz spotkał się także Prezydent RP Bronisław Komorowski, w tym spotkaniu wzięła też udział Pierwsza Dama. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu