Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 10 grudnia 2013

Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  |   Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Prezydent w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zobacz także: "Polska jest dla Kataru atrakcyjnym rynkiem" Z Emirem Kataru o współpracy gospodarczej Prezydent do Polonii: Jesteście ambasadorami Polski Prezydent zachęca do inwestowania w Polsce "Arabia Saudyjska pożądanym partnerem ekonomicznym Polski" Wizyta Prezydenta RP w krajach Zatoki Perskiej Prezydent Bronisław Komorowski przyleciał we wtorek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To ostatni etap jego podróży po krajach arabskich - wcześniej odwiedził Arabię Saudyjską i Katar.

 

- Mam nadzieję, że wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie równie owocna i interesująca (jak w Arabii Saudyjskiej i Katarze) - powiedział w poniedziałek prezydent polskim dziennikarzom.
 
Jak zauważył, Arabia Saudyjska, Katar i ZEA tworzą wspólny świat ekonomiczny i kulturowy.
 
Bronisław Komorowski zapowiedział, że jego wizyta w ZEA - podobnie jak w innych krajach arabskich - będzie miała na celu budowę pozytywnych relacji dwustronnych oraz ożywienie kontaktów handlowych.
 
- Jesteśmy coraz bliżej siebie, coraz łatwiej jest robić dobre interesy polityczne, a przede wszystkim gospodarcze - ocenił Bronisław Komorowski.
 
W środę prezydent spotka się z następcą tronu Abu Dhabi Szejkiem Mohammedem Bin Zayed Al-Nahyan. W czwartek w Dubaju będzie rozmawiał z ministrem gospodarki ZEA sułtanem Bin Saeed Al-Mansourim i wiceprezesem Dubajskiej Izby Handlu i Przemysłu Hishamem Al- Shirawim oraz wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Premierem, Ministrem Obrony, władcą Emiratu Dubaju Szejkiem Mohammedem Bin Rashid Al-Maktoum.
 
Prezydent i towarzysząca mu grupa kilkudziesięciu polskich biznesmenów wezmą też udział w otwarciu Polsko-Emirackiego Forum Gospodarczego.
 
W ZEA zostaną podpisane dokumenty: o unikaniu podwójnego opodatkowania, memorandum o porozumieniu w dziedzinie sportu oraz list intencyjny o współpracy w dziedzinie szkoleń służb granicznych. (PAP, inf. własna)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu