przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 22 marca 2014

Para Prezydencka z wizytą na Węgrzech

  |   Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami polskiego biznesu Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami polskiego biznesu Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - wykład Prezydenta RP na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa ELTE Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - wykład Prezydenta RP na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa ELTE Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - wykład Prezydenta RP na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa ELTE Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - wykład Prezydenta RP na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa ELTE Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech - odsłonięcie przez prezydenta Polski i Węgier tablicy upamiętniającej Emanuela Korompaya Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech Oficjalna wizyta Pary Prezydenckiej na Węgrzech

Prezydent Bronisław Komorowski, który przebywał z dwudniową oficjalną wizytą na Węgrzech rozmawiał z prezydentem Janosem Aderem, spotkał się z przedstawicielami biznesu oraz wygłosił wykład na Uniwersytecie im. L. Eötvösa. W sobotę wziął udział w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

Zobacz także: "Trzeba jedności UE w obliczu kryzysu ukraińskiego" Prezydentowi RP towarzyszyła Małżonka Anna. Wizyta na Węgrzech rozpoczęła się w piątek rano od ceremonii oficjalnego powitania w Pałacu Sandora w Budapeszcie. Następnie prezydenci Polski i Węgier rozmawiali "w cztery oczy", a później odbyły się rozmowy plenarne. Po ich zakończeniu miała miejsce konferencja prasowa prezydentów.

 

Po spotkaniu z prezydentem Węgier Bronisław Komorowski złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Bohaterów, a następnie spotkał się z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Koverem.

 

Podczas wizyty w Budapeszcie prezydent Komorowski spotkał się też z przedstawicielami polskiego biznesu, wygłosił wykład na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa ELTE, a także - wraz z prezydentem Aderem - odsłonił tablicę upamiętniającą Emanuela Korompaya.

 

W sobotę w Eger Pary Prezydenckie wzięły udział oficjalnych uroczystościach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbyły się w Teatrze im. Gezy Gardonyi'ego.

 

Wcześniej obaj prezydenci uczestniczyli we mszy św. w egerskiej bazylice, a także odsłonili na tamtejszym zamku, w Muzeum im. Istvana Dobo, tablicę upamiętniającą "Przyjęcie przez Węgrów polskich uchodźców podczas II Wojny Światowej".

 

Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, pod patronatem prezydentów obu krajów, organizowane są od 2006 r. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.