przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 27 kwietnia 2014

Prezydent: Budujemy poczucie wspólnoty

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w niedzielę w Rzymie, że podczas kanonizacji Jana Pawła II ożyły nadzieje na wspólne przeżywanie ważnych wydarzeń i budowanie poczucia wspólnoty. Jak podkreślił, o taką wspólnotę zabiegał zawsze święty Jan Paweł II.


Bronisław Komorowski pytany przez dziennikarzy o wrażenia po uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII odparł, że ma je jak najlepsze, gdyż – jak podkreślił – „ożyły wspomnienia z wielu innych okazji podobnych, z czasów i pielgrzymowania Jana Pawła II do Polski, ale także i ożyły nadzieje na zdolność do wspólnotowego przeżywania i wzmacniania tego co nas łączy”. Zobacz także: Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII "Nauki Jana Pawła II kierunkowskazem polskiej wolności"


- Patrzę i widzę także tutaj na tym placu liczne grupy pielgrzymów. To czasami są parafie, a czasami są po prostu rodziny, albo kręgi towarzyskie, które wyraźnie postanowiły razem przeżyć ten szczególny moment, a to razem oznacza, że budujemy właśnie to, czego nam bardzo potrzeba codziennie i nie tylko od święta - poczucie wspólnoty – powiedział prezydent.


- Myślę, że o taką wspólnotę zabiegał Jan Paweł II i ją zawsze bardzo umiejętnie tworzył. Dzisiaj musimy to robić bez niego, ale jakby w imię jego nauk – podkreślił.


Bronisław Komorowski pytany, czy z okazji przypadających w niedzielę 75. urodzin kard. Stanisława Dziwisza składał jubilatowi życzenia, odparł, że życzenia zostały złożone na spotkaniu w Domu Polskim.


- Te życzenia to przede wszystkim osiągnięcie pełnej satysfakcji i odczuwania satysfakcji z faktu, że kiedyś szło się jakoś wąską dróżką obok wielkiej drogi papieża, a potem szło się własną szeroką drogą osoby odpowiedzialnej za Kościół krakowski, ale także odpowiedzialny w sposób bardzo piękny za doprowadzenie do finału szczęśliwego procesu kanonizacji Jana Pawła II. To są najpiękniejsze życzenia, która można wymyśleć i najpiękniejszy swoisty prezent od Pana Boga, który kardynał Dziwisz dostał - powiedział prezydent. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.