przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 września 2014

Prezydent w Nowym Jorku

  |   Wylot Pary Prezydenckiej do Stanów Zjednoczonych Wylot Pary Prezydenckiej do Stanów Zjednoczonych Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent Bronisław Komorowski w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Prezydent RP Bronisław Komorowski, Prezydent Republiki Francuskiej François Hollande, Prezydent Republiki PeruOllanty Humali Tasso w siedzibie ONZ w Nowym Jorku Spotkanie z prezydentem Meksyku Enrique Peña Nieto Spotkanie z prezydentem Serbii Tomislavem Nikoliciem Spotkanie z prezydentem Serbii Tomislavem Nikoliciem

Anna i Bronisław Komorowscy przebywają z wizytą w Nowym Jorku. Prezydent Polski weźmie udział w 69. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. W czwartek wygłosi przemówienie na sesji ZO NZ.

 

We wtorek Bronisław Komorowski wziął udział ceremonii otwarcia szczytu klimatycznego ONZ. Później udał się do Fortu Bragg w Karolinie Północnej. Spotkał się tam z Dowództwem Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych USA oraz obejrzał pokaz ćwiczeń. Zobacz także: Prezydent: Polska konsekwentnie za reformą ONZ „Wolność nie była nam dana, dlatego chcemy się nią dzielić” Odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydenci Komorowski i Obama o NATO i Ukrainie

 

Anna i Bronisław Komorowscy wzięli też udział w dorocznym przyjęciu wydawanym przez prezydenta USA dla uczestników sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

 

W środę rano prezydent wraz z małżonką odwiedził Uniwersytet Columbia. Bronisław Komorowski wygłosił tam wykład w ramach dorocznego Światowego Forum Liderów.

 

Para Prezydencka uczestniczyła w lunchu wydawanym przez sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 

Po lunchu odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z Prezydentem Meksykańskich Stanów Zjednoczonych Enrique Peña Nieto, a po nim rozmowa polskiego prezydenta z z Prezydentem Republiki Serbii Tomislavem Nikoliciem.
 

Wieczorem w środę w polskim konsulacie w Nowym Jorku Bronisław Komorowski spotkał się z kolei z przedstawicielami Polonii i wręczył odznaczenia państwowe.

 

W czasie swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych Bronisław Komorowski będzie ponadto uczestniczył w konferencji "Polsko-Amerykański Dialog Inwestycyjny". Zaplanowano także rozmowy bilateralne, w tym z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem.

 

Para Prezydencka i towarzysząca jej delegacja udała się w podróż do Nowego Jorku w poniedziałek samolotem rejsowym. Po starcie Bronisław Komorowski przywitał współpasażerów przez intercom.

 

- Lecimy razem w podróży przez Atlantyk. Jest mi bardzo miło, chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić i podziękować za wspólną podróż - powiedział prezydent.

 

Jak podkreślił, obecnie intensywnie podróżuje. - Wczoraj były Katowice, przedtem Spała, Białystok. Cieszy mnie, że następna podróż prezydencka jest daleko, za ocean - dodał Bronisław Komorowski. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.