przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 31 października 2014

Skwer w Palermo imienia "Solidarności"

  |   Uroczystość nadania skwerowi w Palermo imienia "Solidarności" Uroczystość nadania skwerowi w Palermo imienia "Solidarności" Uroczystość nadania skwerowi w Palermo imienia "Solidarności" Wizyta prezydenta w Palermo Wizyta prezydenta w Palermo

Jeden ze skwerów w Palermo na Sycylii od piątku nosi imię "Solidarności". Solidarność jest niezbędna dla integracji europejskiej - podkreślał podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski.

 

Polska jest bardziej na północy, a Sycylia jest jedną z części Europy najbardziej wysuniętych na południe, ale doskonale wiemy i czujemy, że jest jedna wolność i jedna solidarność całej Europy - mówił Bronisław Komorowski podczas uroczystości otwarcia skweru.

 

Zobacz także: "Determinacja źródłem polskiego sukcesu" Nawiązując do 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku prezydent Polski podkreślił, że "polska wolność jest przydatna całej Europie". - Tak jak solidarność jest niezbędna dla integracji europejskiej - dodał.

 

Prezydent wyraził wdzięczność, że dzięki tej inicjatywie "Solidarność trafiła pod palmy".

 

Burmistrz Palermo Leoluca Orlando podkreślił, że w jego mieście nie mogło zabraknąć miejsca poświęconego Solidarności. Chcemy być odmienni, ale i równi - to jest sens tego gestu - mówił Orlando.

 

Chcielibyśmy przypomnieć także Europie, że nie powinna być jednolitym obrazem, ale mozaiką, a jej centralną częścią jest poszanowanie dla każdego człowieka - powiedział burmistrz.
(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.