przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 17 listopada 2014

Wieniec przy Bramie Wolności w Devinie

  |   Złożenie wieńców przy Bramie Wolności w Devinie Złożenie wieńców przy Bramie Wolności w Devinie Złożenie wieńców przy Bramie Wolności w Devinie Złożenie wieńców przy Bramie Wolności w Devinie Złożenie wieńców przy Bramie Wolności w Devinie

Przebywający w Bratysławie Prezydent RP Bronisław Komorowski, wspólnie z Prezydentem Republiki Słowackiej i Prezydentem Republiki Federalnej Niemiec złożył w poniedziałek rano wieńce przy Bramie Wolności w Devinie.  Pomnik ten upamiętnia ludzi, którzy zginęli lub zostali uwięzieni podczas prób ucieczki przez granicę między ówczesną Czechosłowacją a Austrią.

 

Zobacz także: „Los Ukrainy to sprawa ważna dla całego regionu” Prezydenci państw V4 solidarni z Ukrainą Prezydent RP od niedzieli uczestniczy w dwudniowych obchodach 25. rocznicy aksamitnej rewolucji, odbywających się na Słowacji i w Republice Czeskiej. W poniedziałek udał się do Pragi.

 

Na Zamku Praskim odbyło się spotkanie prezydentów Polski, Niemiec, Węgier i Słowacji z prezydentem Republiki Czeskiej. Następnie przywódcy wezmą udział w otwarciu na Uniwersytecie Karola wystawy poświęconej wydarzeniom 17 listopada 1939 roku i 17 listopada 1989 roku oraz w odsłonięciu tablicy upamiętniającej 25. rocznicę aksamitnej rewolucji.

 

Zaplanowano także dyskusję z czeskimi studentami. Prezydent Komorowski złoży wieniec na grobie czeskiego prezydenta Vaclava Havla i spotka się z Polakami mieszkającymi w Czechach.

 

Polskiemu prezydentowi towarzyszą przedstawiciele opozycji demokratycznej z okresu PRL, którzy byli zaangażowani w kontakty z opozycją z ówczesnej Czechosłowacji, m.in. Zbigniew Janas i Jan Lityński.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.