przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 26 lutego 2015

Para Prezydencka u japońskiej pary cesarskiej

  |   Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Audiencja Prezydenta RP i Małżonki u Cesarza i Cesarzowej Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Audiencja Prezydenta RP i Małżonki u Cesarza i Cesarzowej Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Audiencja Prezydenta RP i Małżonki u Cesarza i Cesarzowej Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Audiencja Prezydenta RP i Małżonki u Cesarza i Cesarzowej Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Briefing dla mediów. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Briefing dla mediów. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Recital fortepianowy Andrzeja Wiercińskiego. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Recital fortepianowy Andrzeja Wiercińskiego. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii. Wizyta Pary Prezydenckiej w Japonii.

Para Prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy została w czwartek po południu czasu lokalnego przyjęta na audiencji przez Cesarza Japonii Akihito i Cesarzową Michiko. Prezydent RP mówił, że rozmowa dotyczyła głównie kultury.

 

Prezydent Polski wraz z małżonką przebywają w Tokio z dwudniową wizytą. W czwartek zostali przyjęci w rezydencji Cesarza Akihito i Cesarzowej Michiko. Rozmowa trwała około pół godziny.

 

- Miło jest stwierdzić, że pomimo ogromnej odległości geograficznej, która dzieli Polskę i Japonię, jest wiele elementów wspólnych, m.in. w obszarze kultury - podkreślił Bronisław Komorowski. Jak dodał, miło było usłyszeć od pary cesarskiej opinie "ujawniające rzeczywiste zaangażowanie w przeżywanie polskiej kultury w Japonii".

 

Pytany o wrażenia ze spotkania z parą cesarską prezydent ocenił, że "tak jak japońska architektura i estetyka, wizyta u pary cesarskiej mieści się w konwencji prostoty, braku przepychu i przesady".  - Wszystko jest naturalnie eleganckie - zaznaczył.

 

Zobacz także: "Wizyta ważna dla relacji polsko-japońskich" Po przybyciu do Tokio Bronisław Komorowski spotkał się z kolei na lunchu z przedstawicielami japońskiego biznesu. - Byli to przedstawiciele najważniejszych firm japońskich, z których część jest już ulokowana w Polsce - mówił prezydent. Zwrócił uwagę, że Japończycy są tą grupą inwestorów z Azji, która zainwestowała najwięcej w polską gospodarkę.

 

Wieczorem Bronisław Komorowski wziął udział w recitalu pianisty Andrzeja Wiercińskiego, laureata I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 r.

 

Prezydent wręczył także odznaczenia Japończykom zasłużonym dla rozwoju relacji polsko-japońskich. Uhonorowani zostali: senator Hirofumi Nakasone z japońsko-polskiej grupy parlamentarnej, były przewodniczący japońskiej organizacji biznesowej Keidanren Hiromasa Yonekura i pianistka Ikuko Endo.

 

W drugim dniu wizyty prezydent Komorowski spotka się z premierem Japonii Shinzo Abe i japońskimi parlamentarzystami.

 

W czasie dwudniowej wizyty Anna Komorowska wraz z żoną premiera Akie Abe odwiedzi sierociniec Fukudenkai. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.