Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 lutego 2015

"Polska to dla Japonii brama do rynku UE"

  |   Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Udział Prezydenta RP w inauguracji Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Udział Prezydenta RP w inauguracji Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Udział Prezydenta RP w inauguracji Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Udział Prezydenta RP w inauguracji Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Udział Prezydenta RP w inauguracji Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Udział Prezydenta RP w inauguracji Polsko-Japońskiego Forum Gospodarczego Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Spotkanie Pary Prezydenckiej ze studentami i kadrą profesorską Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Spotkanie Pary Prezydenckiej ze studentami i kadrą profesorską Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Wizyta Prezydenta RP w Japonii. Spotkanie Pary Prezydenckiej ze studentami i kadrą profesorską Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał podczas piątkowego polsko-japońskiego forum gospodarczego w Tokio, że Polska to dla Japonii atrakcyjna brama do rynku Unii Europejskiej.

 

- Polska to otwarta brama o atrakcyjnym progu wejścia do Europy dla japońskich przedsiębiorców - podkreślił prezydent Polski.

 

Jak zaznaczył, warto wzmacniać relacje gospodarcze UE-Japonia.

 

Zobacz także: Z premierem Japonii o polityce bezpieczeństwa i gospodarce Liczę na to, że negocjacje miedzy UE a Japonią dotyczące zawarcia umowy o partnerstwie gospodarczym zakończą się korzystnym porozumieniem, które przyczyni się do dalszego rozwoju współpracy także polsko-japońskiej - powiedział Bronisław Komorowski.

 

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman zauważył, że Japonia jest największym inwestorem azjatyckim w Polsce. Zwrócił uwagę, że na 300 japońskich przedsiębiorstw działających w Polsce 90 to firmy produkcyjne.

 

W polskiej misji gospodarczej, która towarzyszy prezydentowi w podróży do Tokio, znalazły się firmy z branży spożywczej, logistycznej, transportowej, budowlanej czy kolejowej.

 

Prezydent spotkał się także z Przewodniczącym Izby Radców Parlamentu Japonii. Ponadto, Para Prezydencka spotkała się ze studentami i kadrą profesorską Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych.
(PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu