przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 grudnia 2010

Prezydent spotkał się z prezesem KPA, biznesmenami i naukowcami

Pod koniec pierwszego dnia wizyty w USA prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Waszyngtonie z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej Frankiem Spulą i uczestniczył w uroczystej kolacji z udziałem przedstawicieli biznesu i świata nauki.

 

Jak powiedział PAP Spula, spotkanie z prezydentem Komorowskim było "bardzo ciepłe i serdeczne". Prezydent zachęcał Polonię do aktywniejszego uczestnictwa w polityce USA.

 

- Powiedział, że byłoby dobrze, gdyby młodzi, wykształceni ludzie z nowej Polonii byli bardziej zaangażowani w politykę. Sam też to od dawna powtarzam - powiedział prezes KPA. Dodał, że zaprosił prezydenta do Chicago.

 

Na kolacji w Blair House - rezydencji naprzeciwko Białego Domu, w której zatrzymują się zagraniczne głowy państw i gdzie zatrzymał się Komorowski - obecni byli znani uczeni polskiego pochodzenia, m.in. chirurg plastyczny z kliniki w Cleveland prof. Maria Siemionow, która przeprowadziła operację przeszczepu 80 procent twarzy.

 

W swoim wystąpieniu prezydent przypomniał o sukcesach ekonomicznych Polski i podziękował Amerykanom za pomoc w okresie transformacji polskiej gospodarki.

 

W czwartek Bronisław Komorowski spotka się na śniadaniu z profesorem Zbigniewem Brzezińskim i złoży wieniec na cmentarzu wojskowym Arlington. Potem odlatuje do Cleveland, gdzie m.in. odwiedzi klinikę prof. Marii Siemionow. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.