przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 9 grudnia 2010

Prezydent złożył wieniec na Cmentarzu Arlington

Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington   |   Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego na cmentarzu w Arlington

Prezydent Bronisław Komorowski w czwartek rano czasu waszyngtońskiego złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowym Arlington pod Waszyngtonem. Ceremonii towarzyszyła oprawa wojskowa.

Na terenie cmentarza pochowanych jest około 300 tys. osób. Są to weterani wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone - od rewolucji amerykańskiej, po wojny w Iraku i Afganistanie.

Pochowani są tam także amerykańscy prezydenci William H. Taft i John F. Kennedy. Do 1992 roku na Arlington pochowany był także Ignacy Jan Paderewski.

Cmentarz położony jest na zachód od Waszyngtonu. W pobliżu znajduje się budynek Pentagonu. Rocznie cmentarz odwiedza prawie 4 mln gości. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.