przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 stycznia 2011

Prezydent RP na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Prezydent RP Bronisław Komorowski

W czasie pobytu w Davos prezydent Bronisław Komorowski spotka się ze światowymi liderami biznesu i weźmie udział w panelach dyskusyjnych z udziałem przywódców państw.


27 stycznia Prezydent RP rozpocznie swój pobyt w Davos od wieczornego spotkania promującego Warszawę jako ekonomiczne centrum regionu,  organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z inicjatywy Ministerstwa Skarbu Państwa. Swoją obecność na spotkaniu potwierdzili przedstawiciele czołowych funduszy inwestycyjnych, w tym inwestorzy finansowi i branżowi, szefowie znaczących firm doradztwa strategicznego, jak również reprezentanci polskiego biznesu. W spotkaniu będą uczestniczyć także przedstawiciele zagranicznych środowisk naukowych - władze i profesorowie wiodących uczelni biznesowych. Swoją obecność zapowiedziały też światowe media, reprezentowane przez redaktorów naczelnych, dziennikarzy oraz głównych publicystów redakcji CNBC, CNN, The Economist, Financial Times i The Wall Street Journal.

 

Uczestnicy spotkania przed wystąpieniem Prezydenta RP będą mieli okazję wysłuchać krótkich prezentacji na temat polskiego rynku kapitałowego oraz transakcji prywatyzacyjnych. Przedstawi je Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Krzysztof Walenczak oraz Prezes GPW w Warszawie Ludwik Sobolewski. W spotkaniu wezmą również udział Minister Finansów Jacek Rostowski oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.


28 stycznia Prezydent RP Bronisław Komorowski rozpocznie dzień od śniadania z przedstawicielami wiodących banków inwestycyjnych na świecie - które rozwijają działalność w Polsce - funduszy kapitałowych już aktywnych w Polsce, bądź rozważających wejście na nasz rynek oraz szefami największych firm z branży finansowej, energetycznej i przemysłowej. Dyskusja toczyć się będzie wokół tematu rozwoju polskiej gospodarki oraz planów i kierunków zaangażowania w polski rynek kapitałowy.


Kolejnym wydarzeniem związanym z obecnością Prezydenta RP w Davos będzie dyskusja panelowa z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem promująca Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012.


Prezydent RP weźmie także udział w sesji plenarnej pt. „Przyszłość energetyczna Europy”. Obok Prezydenta Komorowskiego w dyskusji uczestniczyć będą Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, Wicepremier Turcji Ali Babacan oraz Prezes Zarządu koncernu GDF SUEZ Gérard Mestrallet.


W czasie pobytu w Davos będą miały miejsce także rozmowy bilateralne. Prezydent spotka się z Szefem Światowego Forum Ekonomicznego Klausem Schwabem oraz Prezydentami Azerbejdżanu, Szwajcarii i Ukrainy.


Światowe Forum Ekonomiczne jest jednym z najważniejszych światowych spotkań liderów biznesu, przywódców politycznych, liderów organizacji pozarządowych, świata nauki i dziennikarzy, podczas którego poruszane są najważniejsze problemy społeczne i ekonomiczne. Tegoroczna debata toczy się pod hasłem „Wspólne normy dla nowej rzeczywistości”. Weźmie w niej udział ok. 2,5 tysiąca uczestników.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.