przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 28 stycznia 2011

Prezydent RP w Davos

Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot.  Jacek Turczyk/PAP)   |   Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP) Prezydent Bronisław Komorowski w Davos (fot. Jacek Turczyk/PAP)

- Sukces warszawskiej giełdy to premia za odwagę podczas przełomu ustrojowego i znak triumfu wolnego rynku - powiedział w czwartek wieczorem podczas imprezy zorganizowanej przez GPW w Davos prezydent Bronisław Komorowski, który gości na 41. Światowym Forum Ekonomicznym. Zobacz także: Prezydent RP na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

 

- W Auschwitz miałem możliwość bycia razem z prezydentem Niemiec Christianem Wulfem. Tam miałem wrażenie, że zanurzyłem się w jakiejś otchłani złej przeszłości. W Davos jestem przekonany, że o wiele łatwiej poczuć nie tylko, że wszyscy patrzymy w przyszłość, ale także, że od nas zależy to, iż przyszłość może być dobra" - powiedział Bronisław Komorowski, który przybył do Davos prosto z uroczystości obchodów 66 rocznicy wyzwolenia Auschwitz. - Było to dobre, by zrozumieć jak wiele się zmieniło w naszym świecie na lepsze - dodał prezydent - Polska jest krajem ciekawym, krajem niezwykłym nie tylko ze względu na swoją historię, ale również ze względu na osiągnięcia dnia dzisiejszego.

 

Prezydent podkreślił, że symbolem zachodzących w Polsce od 20 lat zmian jest warszawska giełda. -Tę dobrą zmianę symbolizuje fakt, że na początku polskiej giełdy, po 1989 roku jej lokalizacją był budynek dawnego komitetu centralnego partii komunistycznej.(...) To jest znak wielkiego triumfu wolnego rynku i zwycięstwa normalności" - powiedział Bronisław Komorowski. - Dzisiaj giełda w Warszawie należy do giełd mających swój ogromny dorobek, bardzo mocną pozycję, niewątpliwie jest liderem w całym regionie. Stało się to możliwe, zarówno dzięki odważnej zmianie w 1989 roku, jak i dzięki odważnym reformom na początku lat 90. - podkreślił. -W jakiejś mierze sukcesy warszawskiej giełdy to jest premia za odwagę w przełomie ustrojowym - dodał. Zaznaczył, że na GPW zarobili też biznesmeni i grupy kapitałowe, którzy na samym początku mieli odwagę wejść na polski rynek.

 

Prezydent Bronisław Komorowski przybył w czwartek do Davos, gdzie odbywa się 41. Światowe Forum Ekonomiczne. W piątek rano wziął udział w śniadaniu z inwestorami i bankowcami zgromadzonymi na Forum.

Spotkał się też z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem, prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Micheline Calmy-Rey oraz z szefem Forum prof. Klausem Schwabem. Wziął też udział w panelu promującym Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 wraz z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

 

Ponadto, podczas sesji plenarnej Forum, wraz z innymi przywódcami oraz przedstawicielami największych firm energetycznych Bronisław Komorowski będzie dyskutować o przyszłości energetycznej Europy.

 

(PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.