przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 21 lutego 2011

Prezydent RP wraz z Małżonką z wizytą w Czechach

Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z Małżonką Anną Komorowską w Republice Czeskiej

Prezydentowi podczas wizyty w Republice Czeskiej towarzyszy Pierwsza Dama Anna Komorowska.

 

W trakcie wizyty prezydent Komorowski będzie rozmawiał z czeskimi politykami, w tym z prezydentem Vaclavem Klausem i premierem Petrem Neczasem. Spotka się też z mieszkającymi w Czechach Polakami.

 

W poniedziałek przed południem pary prezydenckie Polski i Czech rozmawiały w Sali Habsburgów Zamku Praskiego. Następnie prezydenci Komorowski i Klaus przewodniczyli rozmowom plenarnym obu delegacji.

 

Po rozmowach bilateralnych odbyła się wspólna konferencja prasowa obu przywódców. Było to trzecie spotkanie prezydentów Polski i Czech od objęcia przez Bronisława Komorowskiego urzędu.

 

W pierwszym dniu wizyty polski prezydent rozmawiał również z szefami obu izb czeskiego parlamentu: Senatu - Milanem Sztiechem i Izby Poselskiej - Miroslavą Niemcovą oraz burmistrzem Pragi Bohuslavem Svobodą. Wieczorem w Zamku Praskim odbędzie się oficjalna kolacja wydana przez prezydenta Klausa.

 

We wtorek prezydent Komorowski spotka się z szefem czeskiego rządu Petrem Neczasem. Złoży też wieniec przy Miejscu Pamięci Narodowej Vitkov, a także odwiedzi zakłady petrochemiczne w Litvinovie.

 

W polskiej ambasadzie Prezydent RP wraz z Małżonką spotkają się z Polakami mieszkającymi w Czechach. Bronisałw Komorowski wręczy ponadto odznaczenia czeskim strażakom, którzy pomagali Polakom podczas ubiegłorocznej powodzi. Anna Komorowska odwiedzi natomiast Instytut Polski w Pradze.

 

Na zakończenie wizyty w Czechach prezydent weźmie we wtorek udział w koncercie z cyklu "Jazz na Hradzie", podczas którego wystąpi polska wokalistka Aga Zaryan.

 

(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.