przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 8 kwietnia 2011

Prezydent z dwudniową wizytą w Budapeszcie

Prezydent rozpoczął w piątek dwudniową wizytę w Budapeszcie, gdzie m.in. bierze udział w spotkaniu prezydentów tzw. Grupy Arraiolos. Wcześniej wraz z prezydentem Węgier odsłonił Pomnik Męczenników Katynia.

 

Grupa Arraiolos to nieoficjalne spotkania prezydentów: Austrii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Polski, Portugalii, Węgier i Włoch. Zostały one zapoczątkowane w październiku 2003 roku, kiedy to na zaproszenie ówczesnego prezydenta Portugalii Jorge Sampaio doszło do spotkania głów sześciu państw w miejscowości Arraiolos.

Najbliższe, które ma odbyć się w Budapeszcie, będzie VII Spotkaniem Prezydentów Grupy Arraiolos. Przewidziane są trzy sesje plenarne: "Makroregionalna współpraca gospodarcza w Unii Europejskiej - od Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego do Strategii dla Regionu Dunaju", "Wielokulturowość i tożsamość europejska - asymilacja czy integracja?" oraz "Unia Europejska 2020 - Nowe wyzwania dla Unii Europejskiej". Na zakończenie planowana jest konferencja prasowa.

 

Minister Jaromir Sokołowski zaznaczył w rozmowie z PAP, że podczas sesji plenarnych prezydent Komorowski będzie mówił m.in. o priorytetach polskiego przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie br.: integracji europejskiej jako źródle wzrostu gospodarczego, bezpiecznej Europie i stabilnym sąsiedztwie Unii Europejskiej.

 
1, 2, 3, NASTĘPNA

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.