przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 kwietnia 2011

Rozmowy z prezydentami Austrii i Słowenii

Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech   |   Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech Wizyta Prezydenta RP na Węgrzech

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w sobotę w Budapeszcie z prezydentami Austrii i Słowenii - Heinzem Fischerem i Danilo Tuerkiem. Rozmawiali m.in. o planowanym na maj szczycie prezydentów Europy Środkowej i Wschodniej. Zobacz także: Prezydenci Grupy Arraiolos w Budapeszcie

 

Prezydenci Polski, Austrii i Słowenii uczestniczyli w nieformalnym szczycie Grupy Arraiolos, który odbywał się w stolicy Węgier.


Jak poinformowała PAP Kancelaria Prezydenta, rozmowa z prezydentem Fischerem dotyczyła m.in. polityki sąsiedztwa w Unii Europejskiej, priorytetów polskiego przewodnictwa w UE w drugiej połowie 2011 roku i planowanym na maj szczycie państw Europy Środkowej i Wschodniej.


Z kolei z prezydentem Tuerkiem Komorowski rozmawiał m.in. o unijnej Strategii Morza Batyckiego i Strategii dla Dunaju.


Spotkanie w Budapeszcie obejmowało trzy sesje plenarne: "Makroregionalna współpraca gospodarcza w Unii Europejskiej - od Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego do Strategii dla Regionu Dunaju", "Wielokulturowość i tożsamość europejska - asymilacja czy integracja?" oraz "Unia Europejska 2020 - Nowe wyzwania dla Unii Europejskiej". Rozmawiano o sytuacji w Afryce Północnej, stabilnym sąsiedztwie i sytuacji ekonomicznej w Portugalii.

 

Prezydent Polski Bronisław Komorowski zaznaczył na konferencji po spotkaniu, że jest jedna polityka sąsiedztwa w Unii Europejskiej, która obejmuje zarówno kraje Afryki Północnej, jak i kraje Europy Wschodniej.


Zapewniał, ze Polska w ramach swej prezydencji w Radzie UE będzie podtrzymywać znaczenie Partnerstwa Wschodniego i wspierać pogłębienie integracji europejskiej przez określenie wspólnej unijnej polityki zagranicznej.
 

(PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.