przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 1 maja 2011

Prezydent z wizytą w Watykanie i Rzymie

Audiencja prezydenta Bronisława Komorowskiego u papieża Benedykta XVI 16 października 2010 r.

W sobotę przed południem Bronisław Komorowski spotkał się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano, a po południu w Watykanie zwiedził wystawę o Janie Pawle II. Ekspozycja dzieli się na piętnaście części tematycznych przestawiających życie i pontyfikat Karola Wojtyły począwszy od lat dzieciństwa i młodości w Wadowicach, poprzez okres krakowski, lata wojny, a następnie cały pontyfikat, trwający do 2005 roku. Wystawę kończy część zatytułowana "Powrót do Domu Ojca".
Zobacz także: Bronisław Komorowski rozmawiał z Giorgio Napolitano
W niedzielę, obok 50 przywódców innych państw, Bronisław Komorowski uczestniczył w mszy beatyfikacyjnej, którą odprawił papież Benedykt XVI. We mszy wzięli udział m.in.: prezydent Włoch Giorgio Napolitano z żoną Clio, para królewska z Belgii - król Albert II z królową Paolą oraz premier Francji Francois Fillon.

W poniedziałek 2 maja rano polski prezydent będzie uczestniczył na Placu św. Piotra w mszy dziękczynnej za beatyfikację. Przewodniczył jej będzie kardynał Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu.

Oprawę muzyczną mszy zapewni m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wraz z chórami z Warszawy i Krakowa oraz chórem diecezji rzymskiej. Podczas uroczystości zabrzmią utwory Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego i Wojciecha Kilara.

Po południu para prezydencka zostanie przyjęta na prywatnej audiencji przez papieża Benedykta XVI. Następnie Bronisław Komorowski spotka się z kardynałem Bertone. Wcześniej około godz. 12.10 para prezydencka złoży hołd przy trumnie Jana Pawła II.
Zobacz także: Prezydent na audiencji u papieża Msza kanonizacyjna ks. Stanisława Kazimierczyka Para Prezydencka na mszy przy grobie Jana Pawła II Spotkanie z prezydentem Włoch Prezydent modlił się na Monte Cassino Trzydniowa wizyta w Rzymie i Watykanie
Na godzinę 15.15 zaplanowano wypowiedzi prezydenta dla mediów w polskiej ambasadzie przy Watykanie.
 
Następnie - w ambasadzie Polski w Rzymie - Bronisław Komorowski spotka się z liderami Polonii świata i wręczy odznaczenia jej przedstawicielom. W spotkaniu uczestniczyć będą także prymas Polski abp Józef Kowalczyk, abp Szczepan Wesoły, abp Mieczysław Mokrzycki oraz bp Wojciech Polak.
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.