Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 lipca 2010

Zmiany strony prezydent.pl

Czarno-biała wersja strony Prezydent.pl po katastrofie pod Smoleńskiem

10 kwietnia br., gdy potwierdzone zostały tragiczne informacje o katastrofie samolotu z Parą Prezydencką i 94-osobową delegacją na uroczystości katyńskie, strona prezydent.pl zmieniła wygląd.

Przez trzy miesiące dominowała czarno-biała kolorystyka, a miejsce głównych informacji zajęły wspomnienia o naszych przyjaciołach i współpracownikach, którzy zginęli pod Smoleńskiem.

 

Widok strony prezydent.pl

 

W okrojonym dziale aktualności informowaliśmy o ceremoniach pogrzebowych i mszach za tragicznie zmarłych, inicjatywach i działaniach wykonującego obowiązki Prezydenta RP Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego oraz o bieżącej aktywności Kancelarii Prezydenta, która cały czas normalnie funkcjonowała. W ciągu dwóch tygodni po katastrofie, za pośrednictwem strony spłynęło prawie 11 tysięcy kondolencji od osób, które chciały wyrazić swój smutek i solidarność z bliskimi ofiar.

Ograniczenie się do niezbędnego minimum w prezentowaniu informacjach było spowodowane niewielką, w porównaniu z poprzednimi miesiącami, ilością publicznych wydarzeń.

Po niedzielnych wyborach strona prezydent.pl, której głównym celem jest rzetelne i szczegółowe informowanie o działaniach głowy państwa, będzie stopniowo wracać do dawnego wyglądu. Pierwszym krokiem jest przywrócenie dawnej kolorystyki i układu informacji. Strona w pełnej funkcjonalności zostanie uruchomiona po zaprzysiężeniu nowego Prezydenta RP, z chwilą rozpoczęcia przez niego urzędowania i podjęcia obowiązków głowy państwa.
 

Poleć znajomemu