Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 lipca 2010

Min. Michałowski: Termin i forma przekazania krzyża w najbliższym czasie

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski powiedział dziennikarzom w środę, że termin i forma przekazania krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny zostaną precyzyjnie ustalone w najbliższym czasie.

 

- Rozmawiamy na ten temat. To raczej kwestia dni, tygodni niż miesiąca - podał minister Michałowski, przypominając, że 30. Jubileuszowa Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, z którą krzyż ma podążyć na Jasną Górę, wyrusza w sierpniu.

 

Pytany przez dziennikarzy, co powiedziałby zebranym pod Pałacem osobom, które deklarują, że "dałyby się rozerwać, by zatrzymać zabranie krzyża", Michałowski powiedział, że "zaproponowałby im wspólną modlitwę". Na pytanie czy nie obawia się "dantejskich scen", szef kancelarii odparł zaś, że "wiara czyni cuda" i ma nadzieję, że nic takiego się nie stanie.

 

Szef prezydenckiej kancelarii zapewnił też, że prace nad sposobem upamiętnienia ofiar katastrofy będą prowadzone "bez zbędnej zwłoki". Zobacz także: Wspólny komunikat w sprawie krzyża przed Pałacem Szef Kancelarii o krzyżu przed Pałacem

 

We wtorek przedstawiciele władz naczelnych organizacji harcerskich, których członkowie ustawili Krzyż przed Pałacem Prezydenckim oraz Kancelarii Prezydenta RP, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny, wspólnie postanowili o przeniesieniu krzyża do Kościoła Akademickiego.

 

(PAP)

Poleć znajomemu