Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 30 lipca 2010

Szef Kancelarii o zaprzysiężeniu Prezydenta RP

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski

Organizacja pracy Kancelarii Prezydenta

 

Minister Michałowski zapowiedział, że po zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego rozpocznie się proces tworzenia zespołu doradców prezydenta.


Szef Kancelarii Prezydenta pytany był, czy rozmawiał z prezydentem-elektem o podwyżce podatku VAT i czy Komorowski zamierza się w tej sprawie konsultować z rządem.


- Nie konsultujemy tego typu spraw w tym momencie. Jak zostanie prezydentem, będziemy to robić oczywiście na bieżąco - powiedział Michałowski.


- Myślę, że ważne są nie tylko konsultacje z rządem, ale też z wieloma innymi środowiskami, które mogą tu mieć coś do powiedzenia - zaznaczył.


Jak dodał, ponieważ sprawa jest ważna, z pewnością potrzebna będzie debata. - Może niekoniecznie debata publiczna, choć też debata publiczna byłaby pewnie wskazana, a na pewno debata, rozmowa, konsultacja z ludźmi, którzy się na tym znają, ludźmi, którzy mogliby doradzić panu prezydentowi" - podkreślił.


Prezydencki minister zapowiedział ponadto, że dotychczasowy wiceszef Kancelarii Sejmu Dariusz Młotkiewicz najprawdopodobniej będzie ministrem w Kancelarii Prezydenta.


- Jest duża szansa, powiedziałbym 99,9 proc., że od 2 sierpnia pan minister Dariusz Młotkiewicz, dotychczasowy wiceszef Kancelarii Sejmu, obejmie tutaj funkcję sekretarza stanu. Będzie osobą odpowiedzialną za wszystko to, czym powinien się zajmować w normalnych warunkach dyrektor generalny urzędu - poinformował Jacek Michałowski.

 

Minster Michałowski pytany o rzecznika prezydenta powiedział, że jeszcze nie może udzielić odpowiedzi na to pytanie. Dodał, że na pewno w Kancelarii Prezydenta będzie osoba, która będzie gospodarzem relacji z mediami. Ale - jak zaznaczył - nie ma jeszcze decyzji, czy będzie to osoba o charakterze rzecznika głowy państwa.
 

Poleć znajomemu