Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 30 lipca 2010

Szef Kancelarii o zaprzysiężeniu Prezydenta RP

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski

Uroczystość poświęcenia i przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego

 

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski wyraził nadzieję, że planowane na wtorek przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego odbędzie się "z najwyższą powagą, w najwyższym skupieniu, z modlitwą".


- Chcemy, by sam moment przeniesienia krzyża, takiego procesyjnego przeniesienia go do kościoła św. Anny, odbył się z najwyższą powagą, w najwyższym skupieniu, z modlitwą, a nie czymkolwiek innym - mówił szef Kancelarii Prezydenta, odpowiadając podczas konferencji prasowej na pytanie, czy nie obawia się, że uroczystość przeniesienia krzyża zostanie zakłócona.


- Wiadomo, że o godzinie 13.30 w kościele św. Anny będzie msza święta za ojczyznę i za wszystkie osoby, które zginęły w katastrofie smoleńskiej - dodał. Jak mówił, wtedy też harcerski krzyż stojący obecnie przed Pałacem Prezydenckim zostanie poświęcony.


- Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę mszę świętą, mówię to w imieniu zarówno akademickiego kościoła św. Anny (...), a także w imieniu pozostałych sygnatariuszy porozumienia, czyli Archidiecezji Warszawskiej, organizacji harcerskich – podkreślał minister Michałowski. Dodał, że jest w stałym kontakcie z rektorem kościoła św. Anny Jackiem Siekierskim.

 

(PAP, inf. własna)

POPRZEDNIA 1, 2, 3,
Poleć znajomemu