przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 30 lipca 2010

Szef Kancelarii o zaprzysiężeniu Prezydenta RP

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski

Jak powiedział minister Jacek Michałowski podczas konferencji w Pałacu Prezydenckim, zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego odbędzie się 6 sierpnia o 10 rano, jeżeli Sąd Najwyższy wyda uchwałę o ważności wyborów prezydenckich 3 sierpnia.

 

Tego samego dnia, w południe planowana jest msza święta w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana na Starym Mieście w Warszawie koncelebrowana przez metropolitę warszawskiego abp. Kazimierza Nycza.

 

O godz. 14 - mówił minister Michałowski - na Zamku Królewskim przewidziana jest uroczystość przekazania insygniów Orderu Odrodzenia Polski i Orderu Orła Białego Komorowskiemu. - Pan prezydent staje się kawalerem obu tych odznaczeń - zaznaczył prezydencki minister.

 

Minister Michałowski powiedział, że 15 sierpnia Bronisław Komorowski będzie obecny na centralnych uroczystościach z okazji święta Wojska Polskiego na Pl. Piłsudskiego, kiedy to w sposób faktyczny przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi.

 

Jak podkreślił minister, obecnie prezydent-elekt intensywnie pracuje nad tekstem orędzia, które wygłosi w Sejmie po zaprzysiężeniu 6 sierpnia.

 

Pytany o upamiętnienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trakcie inauguracji prezydentury Komorowskiego, Michałowski powiedział, że jest przekonany, że tak będzie.

 

1, 2, 3, NASTĘPNA
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.