Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 10 października 2010

Pierwsze Damy na miejscu katastrofy

Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia   |   Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia
Kwiaty na miejscu katastrofy
 

Po nabożeństwie żony prezydentów Polski i Rosji złożyły kwiaty pod kamieniem upamiętniającym ofiary katastrofy. Wieniec w miejscu wypadku złożyli także przedstawiciele rodzin. Po lewej stronie kamienia znalazł się wieniec od prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, a po prawej od obywateli Federacji Rosyjskiej.

 

Po złożeniu kwiatów bliscy ofiar mieli czas na chwilę refleksji, zapalenie zniczy i modlitwę na miejscu katastrofy. Udali się też w miejsce, w którym rośnie brzoza; w to drzewo 10 kwietnia uderzyło skrzydło prezydenckiego samolotu.

 

Paweł Deresz, mąż posłanki SLD Jolanty Szymanek-Deresz mówił po zakończeniu uroczystości dziennikarzom, że byłoby dobrze, aby niektórzy politycy w Polsce zaprzestali waśni pomiędzy Polską a Rosją.

- Uczestniczyliśmy w przepięknym nabożeństwie, wysłuchaliśmy czułych i serdecznych słów pani prezydentowej. Byłoby dobrze, aby niektórzy politycy w Polsce wzięli sobie te słowa do serca, aby zaprzestali waśni pomiędzy Polska a Rosją - powiedział.(PAP)

 

 

POPRZEDNIA 1, 2, 3, 4,
Poleć znajomemu