Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 14 października 2010

Przygotowania Polski do Euro 2012 z lotu ptaka

Spotkanie prezydenta z szefem UEFA   |   Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA Spotkanie prezydenta z szefem UEFA

Z pokładu helikoptera prezydent Bronisław Komorowski wraz z szefem UEFA Michelem Platinim oglądali w czwartek przygotowania mazowieckich obiektów do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Po godz. 11 helikopter z prezydentem Komorowskim i szefem UEFA wystartował z lądowiska na dachu siedziby Biura Bezpieczeństwa Narodowego, która znajduje się w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego. Z lotu ptaka oglądali m.in. budowę Stadionu Narodowego, Dworzec Centralny i Dworzec Wschodni, bazę treningową w Legionowie, obiekty w Jachrance, lotnisko na Okęciu oraz węzeł komunikacyjny przy warszawskiej ulicy Marsa.

Kilka minut przed południem helikopter wylądował, a Bronisław Komorowski i Michel Platini wygłosili krótkie oświadczenia dla prasy.

 

- Prezydent Polski powinien uczestniczyć i uczestniczy w procesie promocji naszego kraju. Euro-2012 to znakomita okazja, aby przybliżyć światu osiągnięcia Polski w drodze do modernizacji. Niewątpliwie Euro-2012 to wielka szansa także na przyspieszenie procesu modernizacji naszego kraju i osiągnięcia standardów europejskich pod wielu względami - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

- Cieszę się, że mogłem gościć pana Platiniego, że miałem okazję przedstawić także osiągnięcia Polski i stolicy naszego kraju Warszawy w zakresie przygotowań do Euro-2012, że mogłem także pokazać, że jest to fragment długotrwałego i mającego już swoje wielkie osiągnięcia procesu modernizowania naszego kraju - dodał.

 

Michel Platini podkreślił zaś, że dwie rzeczy zwróciły jego uwagę: zieleń, która dominuje w stolicy Polski i bardzo duża liczba inwestycji. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu