Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 października 2010

Prezydent o froncie przeciw nienawiści w polityce

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski zapowiedział, że w związku z wydarzeniami w biurze PiS w Łodzi, w trybie pilnym zaprosi na spotkanie szefów partii i klubów parlamentarnych, by rozmawiać o obniżeniu poziomu agresji w polityce.

Prezydent Komorowski zaproponował również w środę powołanie rzeczników kultury politycznej w klubach. Według prezydenta fakt, że zamachowiec, który zaatakował biuro PiS w Łodzi, kierował się przynajmniej w jakiejś mierze elementami politycznej nienawiści, jest zagrożeniem dla polskiej demokracji.

Bronisław Komorowski mówił o tym w czasie uroczystości odsłonięcia w Sejmie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. - Spotykamy się w momencie następnej wielkiej, trudnej próby, jaką jest to wszystko, co wydarzyło się w biurze poselskim PiS w Łodzi - powiedział.

Wychodząc z Sejmu prezydent poinformował dziennikarzy, że przygotowywany jest kalendarz zaproszeń dla szefów partii i klubów parlamentarnych na spotkania indywidualne, zaczynając od opozycji.

- Na koniec chciałbym doprowadzić do spotkania wspólnego z szefami wszystkich partii i wszystkich klubów parlamentarnych, a w dalszej kolejności (zaprosić-PAP) ważne osoby dla przedstawicieli mediów publicznych i organizacji pozarządowych - powiedział prezydent Komorowski.

 

1, 2, 3, NASTĘPNA
Poleć znajomemu