Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 21 października 2010

Prezydent na uroczystości wręczenia "Nagrody Radia ZET Dziennikarz 20-lecia"

Tagi:
dziennikarze
Prezydent na uroczystości wręczenia
Prezydent na uroczystości wręczenia
Prezydent na uroczystości wręczenia

W czwartek wieczorem prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w uroczystości wręczenia nagrody w warszawskiej Zachęcie.

 

Radio ZET, które w tym roku obchodzi swoje 20-lecie, ufundowało nagrodę specjalną dla dziennikarza, "który stał się symbolem niezależnego, obiektywnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa". Została także przyznana, jak co roku od 2005, nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego, za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na świadomość Polaków. Orzymali ją Paweł Reszka i Michał Majewski, którzy zostali nagrodzeni za cykl artykułów poświęconych katastrofie smoleńskiej, które ukazały się na łamach dziennika "Rzeczpospolita".


Jerzy Baczyński, Adam Michnik i Jacek Żakowski - tych trzech dziennikarzy znalazło się w finale "Nagrody Radia ZET Dziennikarz 20-lecia". Laureatem został Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika"Polityka".

 

O przyznaniu Nagrody Dziennikarza 20-lecia zdecydowała kapituła złożona z redaktorów naczelnych reprezentujących m.in.: "Tygodnik Powszechny", "Politykę", "Newsweek Polska", "Wprost", "Przekrój", "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Dziennik Gazeta Prawna", "Polska The Times", "Press", TVP 1 i TVP2, Telewizja Polsat, TVN, TVN 24 i Radio ZET.

 

(PAP, inf. własna)

 

 

Poleć znajomemu