Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 5 listopada 2010

"W sprawach bezpieczeństwa powinno się umieć rozmawiać niezależnie od szyldu partyjnego"

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że dziwi go i smuci decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołanej na 9 listopada w związku ze szczytem NATO w Lizbonie.

 

- Jeśli ktoś nie chce doradzać, to trudno. Wydaje się tylko, że traci w ten sposób okazję potwierdzenia swojego stosunku rzetelnego państwowca, bo w sprawach bezpieczeństwa wydaje się, że powinno się umieć rozmawiać niezależnie od szyldu partyjnego - powiedział w piątek wieczorem dziennikarzom prezydent przebywający w Czechach na szczycie Grupy Wyszehradzkiej.

 

Bronisław Komorowski przypomniał, że RBN za czasów jego poprzednika Lecha Kaczyńskiego składała się z dwóch osób: Anny Fotygi i Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent podkreślił, że on poszerzył Radę o premiera, marszałków Sejmu i Senatu, szefów MSZ, MON, a także szefów głównych partii politycznych w tym opozycyjnych. Tłumaczył, że zrobił to po to, aby osoby te mogły doradzać w ważnych dla Polski sprawach bezpieczeństwa.

 

(PAP)

Poleć znajomemu