Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 6 listopada 2010

Bronisław Komorowski o pozytywnej ocenie swojej prezydentury

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do rezultatów badań, z których wynika, że 43 proc. Polaków dobrze ocenia wypełnianie przez niego obowiązków głowy państwa, ocenił, że jest to m.in. potwierdzenie jego sukcesu wyborczego.


43 procent ankietowanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta, przeciwnego zdania jest 21 procent - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu TVP Info "Forum". 36 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.


- Zdaje się, że te ostatnie wybory były wyborami, gdzie największa ilość osób w liczbach bezwzględnych oddała swoje głosy na któregoś z kandydatów. To stanowi zarówno zachętę do aktywnej prezydentury, jak i stanowi pewną wielką odpowiedzialność, żeby sprostać oczekiwaniom - powiedział prezydent w sobotę wracając z Czech, gdzie brał udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej.


Prezydent Komorowski podkreślił, że traktuje te wyniki także jako ocenę okresu, kiedy wypełniał obowiązki głowy państwa po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jego zdaniem, wówczas powstało publiczne przekonanie, że próbuje naprawdę, a nie tylko pod kątem wyborów działać tak, by zmieszać poziom agresji w polityce i starać się szukać porozumienia między wszystkimi siłami parlamentarnymi.


- Myślę, że to widać dzisiaj również, pomimo, że nie wszędzie znalazłem partnerów, ale poczekamy, być może to, co się dzieje w tej chwili w PiS, jest zapowiedzią jakichś głębszych zmian i może doczekam się partnera po stronie tej takiej twardej prawicy - zaznaczył. Jak dodał, bardzo chciałby, aby się tak stało, bo Polsce potrzebna jest zgoda, a także zdolność do dialogu i działania.


W piątek Bronisław Komorowski mówił, że dziwi go i smuci decyzja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o odmowie udziału w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego związanej ze zbliżającym się szczytem NATO.(PAP)
 

Poleć znajomemu