Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 listopada 2010

Prezydent na Giełdzie Papierów Wartościowych

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych   |   Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w Gali Polskiego Rynku Kapitałowego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Zainteresowanie debiutem Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych dowodzi, że cały świat wie, że Polska rozwija się wedle normalnych reguł i jest atrakcyjna - powiedział we wtorek wieczorem prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystej Gali Polskiego Rynku Kapitałowego, która odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta RP w siedzibie GPW .

 

Prezydent przypomniał, że inwestorzy indywidualni złożyli ponad 323 tys. zapisów na akcje GPW, a w budowaniu księgi popytu wzięły udział najważniejsze instytucje finansowe z blisko 30 krajów z pięciu kontynentów. - To oznacza, że cały świat wie, że Polska rozwija się wedle normalnych reguł, że Polska jest atrakcyjna. Nie ma ważniejszego zadania niż dobra promocja kraju - zaznaczył.

 

- To wielki i wspaniały moment, to wielki sukces i zakończenie bardzo ważnego etapu na trudnej drodze budowy polskiego rynku kapitałowego, budowy wolnego rynku w Polsce - powiedział Bronisław Komorowski. - To swoiste zwieńczenie tych 20 lat - dodał.

 

Swój stosunek do wolnego rynku Bronisław Komorowski określił jako "wierzący, niepraktykujący". - I chyba tak powinno być, żeby wierzyć i trzymać kciuki, szczególnie w sytuacji kiedy samemu wie się dobrze, że te wielkie przemiany, budowa akceptacji wolnego rynku wymagały pracy wspólnej - i tych, którzy byli praktykami i tych którzy mieli odwagę powiedzieć Polakom, że tak trzeba, że właśnie w ten sposób budujemy lepszą przyszłość naszego kraju wchodząc na drogę rozwoju w obszarze, którym kiedyś nas straszono - mówił prezydent.

 

Nawiązał do siedziby warszawskiej giełdy, która początkowo mieściła się w dawnej siedzibie Komitety Centralnego PZPR. - Trudno wyobrazić sobie inny, lepszy symbol głębokości zmian, jakie wtedy w Polsce zachodziły - powiedział.

 

(PAP)

Poleć znajomemu