Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 listopada 2010

"Ruchy na prawicy mogą poprawić jakość polityki"

Prezydent Bronisław Komorowski

Ruchy tektoniczne na prawicy mogą zaowocować poprawą jakości polityki - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, komentując w środę powołanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza".

Powołanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" ogłosili we wtorek wykluczone z PiS posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak oraz poseł PiS Paweł Poncyljusz i europosłowie PiS - Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński.

- W polityce konkurencja jest rzeczą zdrową. Na ogół daje szansę na poprawę jakości polskiej polityki - mówił Bronisław Komorowski na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z jednodniowej wizyty w Niemczech.

Wyraził też nadzieję, że ruchy tektoniczne, które w polityce obserwujemy na prawej stronie sceny politycznej mogą zaowocować poprawą jakości. - Tak jak każda konkurencja - dodał.

- Wszyscy oczekujemy, że opozycja będzie przede wszystkim konstruktywna i będzie chciała w niektórych obszarach współpracować, trochę ponad bieżącym interesem walki politycznej. To jest moje marzenie i dążenie - dodał prezydent. (PAP)

Poleć znajomemu