Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 21 listopada 2010

Bronisław Komorowski głosował w liceum im. Batorego

Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie   |   Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie (fot. PAP/T.Gzell) Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie (fot. PAP/T.Gzell) Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie (fot. PAP/T.Gzell) Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie (fot. PAP/T.Gzell) Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie (fot. PAP/T.Gzell) Prezydent oddał swój głos w komisji wyborczej przy ul. Myśliwieckiej 6 w Warszawie (fot. PAP/T.Gzell)

Prezydent Bronisław Komorowski oddając swój głos w niedzielnych wyborach samorządowych apelował i zachęcał do pójścia do urn wyborczych. - Wszystkich zachęcam i bardzo serdecznie proszę o to by pójść i zagłosować w wyborach samorządowych - mówił.

Prezydent, wraz z dwojgiem swoich dzieci, głosował w niedzielę w warszawskim liceum im. Stefana Batorego.

Jak zaznaczył, to są szczególne wybory, gdzie decydują się nie tylko losy tej wielkiej ojczyzny, ale także losy małych ojczyzn, które są wielką zdobyczą 20 lat wolności w Polsce.

- Jedną z największych reform, najlepiej skutkującą jest reforma samorządowa i warto z tej mądrze zagospodarowanej wolności korzystać - mówił Bronisław Komorowski. Jak zauważył, to wymaga prostego zabiegu - pójść i zagłosować.

Jak żartował prezydent, tych parę kartek (kart wyborczych, których każdy wyborca dostaje cztery - PAP) może początkowo przestraszać, ale - zaznaczył - jest to logicznie opisane.

Prezydent wyraził też nadzieję, że oprócz szyldów wszyscy starają się zapamiętać jakieś nazwiska i głosują na osoby. - To jest bardzo ważne, bo w wyborach samorządowych znaczenia wyjątkowego nabierają umiejętności, doświadczenie i dotychczasowe opinie o ludziach działających w samorządzie - stwierdził.

- To są ludzie, którzy załatwiają nasze sprawy - na naszym osiedlu, na naszej ulicy, a czasami nawet w naszym domu - dodał.

- W wyborach samorządowych frekwencja rzadko kiedy bywa bardz0 wysoka. Liczę na to, że będzie lepsza niż poprzednim razem - podkreślił Bronisław Komorowski. (PAP)

Poleć znajomemu