Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 5 grudnia 2010

Paczka od Pary Prezydenckiej

Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna PaczkaPara Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka   |   Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka Para Prezydencka włączyła się w akcję Szlachetna Paczka

Świąteczne dary w ramach akcji "Szlachetna paczka" przygotowała i przekazała w niedzielę para prezydencka. Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką obdarowali wielodzietną rodzinę z Podkarpacia.

Akcję pomocy dla potrzebujących rodzin "Szlachetna paczka" już po raz dziesiąty przed świętami organizuje krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Do 10 grudnia na stronie internetowej akcji (www.szlachetnapaczka.pl) każdy może wybrać rodzinę, której pomoże, kupując dokładnie to, co jest jej potrzebne.

- Razem z żoną nie będziemy ukrywali, że pamiętamy serdeczne chwile, kiedy nasz dom zamieniał się w święto paczki; to było w trudnym okresie stanu wojennego, kiedy każda paczka miała swój wymiar nie tylko czysto materialny, ale także zwierała w sobie ogromną ilość dobrych, ciepłych myśli, które pozwalały przetrwać trudny okres - mówił prezydent Komorowski. Dodał, że przekazując paczkę chce wraz z małżonką przypomnieć o znaczeniu "każdego dobrego odruchu".

Małżonka prezydenta Anna Komorowska zaapelowała do wszystkich o przyłączenie się do akcji pomocy i przygotowanie własnych paczek dla potrzebujących rodzin. Dary przygotowane przez parę prezydencką trafią do ośmioosobowej rodziny z okolic Birczy (woj. podkarpackie). W paczce znalazły się m.in. artykuły żywnościowe, odzież, zabawki, przybory szkolne, ale także książki, np. podręcznik do nauki jęz. angielskiego.

Dary odebrała m.in. koordynatorka akcji "Szlachetna paczka" w rejonie Birczy - nauczycielka tamtejszego publicznego gimnazjum - Małgorzata Wandrowska. Jak powiedziała PAP, w ramach akcji przez ostatnie trzy lata w jej okolicach pomoc uzyskało około 150 rodzin. - To jest konkretna pomoc dla konkretnej rodziny, w tym roku mieliśmy wyznaczone 25 rodzin, wczoraj ostatnia z tych rodzin znalazła darczyńcę i wszystkie rodziny dostaną paczkę - zaznaczyła. Dodała, że obdarowanie jednej z rodzin przez parę prezydencka było dla niej ogromnym zaskoczeniem. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu