Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 9 grudnia 2010

Prezydent zapowiada udział w szczycie w Davos

Pod koniec stycznia prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział w szczycie ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Nie jest też wykluczone, że dojdzie tam do kolejnego spotkania Komorowskiego z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.


- Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli (z Miedwiediewem) okazję, jeszcze nie wiem, na jakich zasadach, spotkać się w Davos - powiedział prezydent dziennikarzom w Cleveland, Ohio, podczas dwudniowej wizyty w USA. Bronisław Komorowski pytany był również o zaproszenie do Moskwy wystosowane do niego przez prezydenta Miedwiediewa.


- Jest zaproszenie prezydenta Miedwiediewa przeze mnie przyjęte - zaznaczył Bronisław Komorowski. Jak dodał, termin wizyty w Moskwie ustalony zostanie poprzez kontakty dyplomatyczne.


Bronisław Komorowski podkreślił, że ważne jest, iż Miedwiediew złożył wizytę w Polsce i było to trzecie bezpośrednie spotkanie prezydentów Polski i Rosji. - Czwarte było w Lizbonie - dodał.


Jak zaznaczył prezydent, istotne jest także to, że przewidziany jest dalszy ciąg tych kontaktów w postaci jego wizyty w Moskwie. - Bardzo na to liczę – powiedział Bronisław Komorowski.

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu