Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 grudnia 2010

Prezydent w Sejmie

Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych   |   Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z szefami klubów parlamentarnych Spotkanie prezydenta z marszałkiem Sejmu (fot. Krzysztof Białoskórski) Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - minister Krzysztof Łaszkiewicz

W środę w Sejmie prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z marszałkiem Grzegorzem Schetyną. Tematem spotkania byłprezydencki projekt zmian w konstytucji, którym tego dnia zajmą się posłowie.

Później Bronisław Komorowski spotkał się z szefami klubów parlamentarnych: PO - Tomaszem Tomczykiewiczem; PiS - Mariuszem Błaszczakiem; SLD - Grzegorzem Napieralskim; PSL - Stanisławem Żelichowskim i PJN - Joanną Kluzik-Rostkowską.

Następnie prezydent wysłuchał pierwszego czytania projektu zmian w konstytucji, który skierował do Sejmu. Przedstawiony przez Bronisława Komorowskiego projekt zmian w konstytucji wiąże się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Prezydent proponuje wprowadzenie do konstytucji nowego rozdziału "10a", dotyczącego roli Polski w UE. Projekt zawiera m.in. uregulowania, które zaczną obowiązywać po wejściu Polski do strefy euro. Dotyczy też m.in. organizacji Narodowego Banku Polskiego - w tym przyszłej likwidacji Rady Polityki Pieniężnej.

Zmiany zakładają m.in. możliwość głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego przez Polaków mieszkających w innych krajach UE, regulują procedury ewentualnego wystąpienia Polski z UE.

Projekt zawiera ponadto zasady przyjmowania polskiego stanowiska prezentowanego później na forum UE. W prezydenckim projekcie znajdą się też przepisy, które mają ułatwić Polsce uczestniczenie w pogłębieniu procesu integracji europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem zapisu dotyczącego NBP, w perspektywie wejścia naszego kraju do strefy euro.(PAP)

Zobacz prezydencki projekt ustawy o zmianie Konstytucji
 

Poleć znajomemu