Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 grudnia 2010

"Z satysfakcją podpiszę ustawę ograniczającą finansowanie partii z budżetu"

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w środę w Sejmie, że bardzo się cieszy z przyjęcia przez Senat poprawek do ustawy o partiach politycznych, przewidujących ograniczenie o połowę subwencji dla partii.

Przyjęte w środę przez Senat poprawki wprowadzają do nowelizacji ustawy o partiach politycznych ograniczenie subwencji dla partii o 50 proc. od przyszłego roku. Ograniczenie dotyczyć ma wszystkich partii mających prawo do korzystania z takich subwencji - także tych, które nie znalazły się w parlamencie, a osiągnęły co najmniej 3-proc. próg w wyborach. Nowe przepisy - jeśli zaakceptuje je Sejm - mają obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

- Bardzo się cieszę, gratuluję Senatowi i mam nadzieję, że ustawa w takim kształcie trafi na moje biurko do podpisu. Oczywiście z największą satysfakcją podpiszę taką ustawę, która ograniczałaby poziom finansowania partii politycznych z budżetu państwa - powiedział dziennikarzom w Sejmie Bronisław Komorowski.

- Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Jeszcze z Senatu ustawa musi trafić ponownie do Sejmu i Sejm musi tę decyzję Senatu po prostu klepnąć - dodał prezydent.(PAP)
 

Poleć znajomemu