Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 grudnia 2010

Prezydent: Parlament to serce polskiej demokracji

Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami   |   Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami Spotkanie opłatkowe prezydenta Bronisława Komorowskiego z parlamentarzystami

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wziął udział w spotkaniu opłatkowym parlamentarzystów z udziałem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 w Holu Głównym Sejmu RP.

 

Prezydent Bronisław Komorowski mówił, że serce demokracji, jakim jest parlament, "wyraźnie bije dzisiaj w rytm kolędy". Życzył parlamentarzystom "satysfakcji z własnej pracy" i pewności, że "pracują dla dobra". - Że choć na krótko jesteśmy w stanie zapomnieć o tym, co nas dzieli, a myślimy intensywnie o tym, co łączy, czy o tym, co powinno łączyć wszystkich zatroskanych o przyszłość ojczyzny - mówił Bronisław Komorowski.


Podsumowując rok 2010 prezydent przypomniał, że był to rok szczególnie dramatyczny, bolesny i trudny dla wszystkich, ale i "rok, w którym serce polskiej demokracji zadziałało prawidłowo, w okresie najbardziej bolesnym", związanym z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem. Życzył także posłom i senatorom "wiary w pomyślność ojczyzny".


- Boże Narodzenie niech będzie napomnieniem dla każdego z nas, byśmy w parlamencie i we wszystkich miejscach pamiętali naukę, która wypływa z narodzin Chrystusa - powiedział premier Tusk. Życzył, by "nigdy nie zwątpić, nawet jeśli okoliczności bywają trudne, w sens najgłębszej nauki, że miłość i dobroć są silniejsze i ważniejsze od zła i obojętności". - I żeby taka miłość i dobroć zawsze w was była - dodał.


Kard. Nycz życzył parlamentarzystom, by "zawsze znali drogę do miejsca, gdzie Bóg mówi w ciszy i by uwierzyli w symbol opłatka, który mówi to, co najważniejsze, wyraża wdzięczność, radość, życzliwość i miłość". Podczas spotkania opłatkowego kolędy śpiewał Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

(PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu