Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 stycznia 2011

Prof. Kuźniar o możliwej wizycie prezydenta Obamy w Polsce

Prof. Roman Kuźniar, Doradca Prezydenta RP i Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama

Prezydent Bronisław Komorowski zaproponował prezydentowi USA Barackowi Obamie złożenie wizyty w Polsce na wiosnę przy okazji szczytu przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział w czwartek PAP doradca prezydenta prof. Roman Kuźniar

 

Według prof. Kuźniara, taka propozycja padła podczas grudniowej rozmowy prezydentów w Waszyngtonie. - To co ja mogę powiedzieć jako przysłuchujący się tej rozmowie, że prezydent Obama bardzo się tym zainteresował, idea mu się spodobała, natomiast czy to dojdzie do skutku, to trudno powiedzieć - zaznaczył prof. Kuźniar. Zobacz także: Spotkanie prezydentów Polski i USA w Białym Domu

 

Jak relacjonował, na zakończenie spotkania obaj prezydenci rozmawiali, kiedy prezydent Obama mógłby pojawić się w Warszawie.

 

- I wtedy, kiedy się zastanawiali nad terminem, okazją, pan prezydent Komorowski podsunął panu prezydentowi Obamie pomysł pojawienia się, wzięcia udziału w szczycie przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział prof. Kuźniar. Dodał, że ten szczyt, z udziałem niemal 20 przywódców regionu, ma odbyć się na przełomie maja i czerwca w Polsce.

 

Doradca prezydenta powiedział, że prezydent Obama uznał, "że to jest świetna okazja, żeby spotkać aż tylu przywódców państw naszego regionu". Dodał jednak, że to wszystko, co może powiedzieć w tej chwili, bo nie wie, czy jakieś rozmowy już się toczą w tej sprawie.

 

- Idea spodobała się podczas spotkania prezydentowi Obamie, jego ludzie mieli sprawdzić, czy będzie to możliwe - powiedział. Prof. Kuźniar dodał, że wcześniej - w latach 90. ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski gościł przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej w Łańcucie.

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu