Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 11 stycznia 2011

Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP

Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego   |   Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ekumeniczne spotkanie noworoczne z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE), które odbyło we wtorek wieczorem w Centrum Luterańskim w Warszawie.

 

- Polska jest państwem wszystkich obywateli, bez względu na przynależność religijną - mówił prezydent, wyrażając pragnienie, by czuły to wszystkie Kościoły obecne w Polsce - i te zrzeszone w PRE i te poza nią.

 

Prezydent podkreślił, że polskie państwo demokratyczne od kilkunastu lat chce, aby "istniała w nim swoboda wyznań i aby istniała wzajemna tolerancja".

 

Dodał, że istotną sprawą jest, aby w całej mozaice państwa polskiego budować różnorodność poglądów. Ważne jest też "budowanie dobrego, wzajemnego zainteresowania i życzliwości".

 

W spotkaniu - oprócz przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w PRE - uczestniczyli hierarchowie Kościoła katolickiego, a także reprezentanci Kancelarii Premiera, Sejmu i Senatu, partii politycznych oraz przedstawiciele świata kultury i nauki.

 

PRE powstała 15 listopada 1946 roku w Warszawie i jest najstarszą krajową Radą Ekumeniczną w Europie. Obecnie Rada zrzesza siedem Kościołów reprezentujących różne tradycje chrześcijańskie: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny w RP, Kościół Polskokatolicki w RP, Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP, Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP, Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP i Kościół Chrześcijan Baptystów w RP. Należą do niej też członkowie stowarzyszeni - Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie i Towarzystwo Biblijne w Polsce. (PAP)

Poleć znajomemu