Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 lutego 2011

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego   |   Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego

Za najaktywniejsze szkoły "Dnia Przedsiębiorczości" uznano też III Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), V Liceum Ogólnokształcące im. K. Kieślowskiego w Zielonej Górze (woj. lubuskie), Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach (woj. małopolskie), Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku (woj. opolskie) i Zespół Szkół nr 3 im. S. W. Reymonta z Bielska Podlaskiego (woj. podlaskie).

 

Nagrodzono również XX Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Gdańsku (woj. pomorskie), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie), Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie (woj. wielkopolskie) oraz Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach (woj. zachodniopomorskie).

 

Dwie szkoły z miejscowości poniżej 10 tysięcy mieszkańców wyróżniono za to, że wszyscy ich uczniowie uczestniczyli w praktykach. Są to Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach (woj. pomorskie) i Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie (woj. świętokrzyskie).

Tytuł najaktywniejszych firm "Dnia przedsiębiorczości" 2010 otrzymały: Rivendell z Szczawna-Zdroju (woj. dolnośląskie), Centrum Zdrowia i Urody z Bochni (woj. małopolskie), ETI POLAM z Pułtuska (mazowieckie), BMF Polska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Leżajska (woj. podkarpackie), Pronar z Narwi (woj. podlaskie), Grupa Raben z Gądek (woj. wielkopolskie), International Paper Kwidzyn (woj. pomorskie), "Gomar Pińczów" Przetwórstwo Owoców i Warzyw Irena Górniak oraz Natur-Vitt Marek Płachta z Pińczowa (woj. świętokrzyskie), Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Jedność" w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie).

 

Nagrody "Dnia Przedsiębiorczości" otrzymały też szpitale - Szpital Uniwersytecki im. dra. A. Jurasza w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie), Szpital Powiatowy w Radomsku (woj. łódzkie) i Uniwersytet Medyczny Wydział Nauk o Zdrowiu w Białymstoku (woj. podlaskie).

 

Wśród nagrodzonych są też: Urząd Miasta w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), Dąbrowska Rada Biznesu przy Prezydencie Miasta Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie), Powiatowy Urząd Pracy w Pułtusku (woj. mazowieckie) i Izba Celna w Rzepinie (woj. lubuskie).

 

Na liście laureatów znalazły się dwie powiatowe komendy policji - w Namysłowie (woj. opolskie) i w Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie) oraz I Ośrodek Szkolenia Służb Kwatermistrzowskich w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie).

Nagrodzono też trzy banki - Narodowy Bank Polski, Bank BGŻ i Citi Handlowy oraz trzy firmy medialne - Grupę ITI, Telewizję Polską i Polskie Radio.

 

„Dzień Przedsiębiorczości” to program jednodniowych praktyk zawodowych, skierowany do uczniów szkół ponad-gimnazjalnych. Program został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Ogólnokrajowy konkurs zorganizowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa na rzecz przygotowania dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej. Fundacja przygotowuje programy, które przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, pozwalają lepiej zrozumieć zasady ekonomii i funkcjonowania biznesu.

 

(PAP)

 

 

Poleć znajomemu