Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 lutego 2011

Gala Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim

Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego   |   Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego Gala Przedsiębiorczości z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego

Podczas uroczystości wręczone zostały statuetki i dyplomy laureatom VII edycji „Dnia Przedsiębiorczości”.

 

Przejdź do zdjęć do pobrania >>

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski wręczył upominek Tomaszowi Jażdżewskiemu, uczniowi Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie, laureatowi Konkursu na Najlepszy Fotoreportaż z „Dnia przedsiębiorczości”.

 

Prezydent Bronisław Komorowski nagrodził laureatów siódmej edycji "Dnia Przedsiębiorczości" - programu jednodniowych praktyk zawodowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nad przedsięwzięciem tym prezydent objął honorowy patronat.

 

Wśród nagrodzonych najaktywniejszych uczestników siódmej edycji projektu znalazło się 25 szkół oraz 27 firm i instytucji,

Zdaniem prezydenta, "Dzień Przedsiębiorczości" to - dobry, trafiony pomysł, który trwa od lat, co jest dowodem na to, że jest potrzebny. - Jestem przekonany, że konkurs daje możliwość kształtowania u młodych ludzi cech przydatnych w całym życiu, bo być przedsiębiorczym trzeba w każdej sytuacji, nie tylko, gdy myśli się o własnym przedsiębiorstwie - powiedział prezydent.

 

- Kształtowanie takich cech jak dzielność, czasami umiejętność improwizacji, umiejętność poruszania się w obszarze spraw gospodarczych, jest potrzebne młodym ludziom - mówił. Przekonywał, że konkurs daje też możliwość zastanowienia się nad tym, kim chce się być w przyszłości.

 

- Kim chcę być, jaki chcę znaleźć sposób na własne funkcjonowanie - to pytanie, które staje przed każdym, szczególnie młodym człowiekiem. Konkurs może być pomocą do tego, jak zaplanować swoje życie już na starcie - mówił.  A skoro pomaga młodym ludziom, pomaga też Polsce - dodał prezydent Komorowski.

 

Z każdego województwa wyłoniona została przynajmniej jedna szkoła. Członkowie komitetu, którzy oceniał aktywność w konkursie, brali pod uwagę liczbę uczniów uczestniczących w przedsięwzięciu. Dużą wagę miała także liczba firm i instytucji, z którymi szkoła nawiązała współpracę. Gdy różnice w osiągnięciach kilku szkół z jednego województwa były niewielkie, nagrodzono dwie lub trzy szkoły.

 

Nagrodzono trzy szkoły z Radomska (woj. łódzkie) - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego i Zespół Szkół Ekonomicznych. Po dwie szkoły wyróżniono w woj. dolnośląskim - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie, oraz w woj. kujawsko-pomorskim - obie z Grudziądza - Zespół Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych i I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego. W woj. mazowieckim nagrodzono Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Żyrardowie, w podkarpackim - Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki - Technikum nr 1 w Leżajsku i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, a w śląskim - Zespół Szkół nr 1 w Żorach i Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie.

 

1, 2, NASTĘPNA
Poleć znajomemu