przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 3 lutego 2011

Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce

Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce   |   Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce

W czwartek rozpoczął pierwszą oficjalną wizytę w Polsce prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Głównymi tematami rozmów prezydenta Janukowycza z prezydentem Bronisławem Komorowskim będą m.in. współpraca między Ukrainą i Polską, partnerstwo strategiczne oraz Euro 2012.

 

Wizyta  rozpoczęła się od oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego o godzinie 10. Następnie odbyły się rozmowy "w cztery oczy" prezydentów. Po ich zakończeniu prezydenci Komorowski i Janukowycz  przewodzili rozmowom plenarnym obu delegacji.

 

W południe odbyła się uroczystość podpisania polsko-ukraińskich dokumentów: Mapy Drogowej Współpracy Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy w latach 2011-2013 oraz Porozumienia o Współpracy pomiędzy Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Państwową Agencją ds. Inwestycji i Zarządzania Narodowymi Projektami Ukrainy oraz Polsko - Ukraińską Izbą Gospodarczą.
 

Następnie Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej. Zobacz także: "Mamy szereg wspólnych planów"

 

Po południu prezydenci Polski i Ukrainy zwiedzą też budowę Stadionu Narodowego na warszawskiej Pradze. Będzie to okazją do rozmowy na temat organizacji przez oba kraje mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

 

Wieczorem Bronisław Komorowski wyda uroczysty obiad na cześć Wiktora Janukowycza.

 

Zobacz program prasowy

 

(PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.