Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 lutego 2011

Prezydenci Polski i Ukrainy o integracji z UE i partnerstwie obu krajów

Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce   |   Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podkreślił, że jego kraj chce się modernizować i osiągnąć cel jakim jest integracja z UE.

 

- Idziemy razem drogą, która prowadzi do wspólnej, integrującej się Europy - powiedział prezydent Komorowski w czwartek wieczorem podczas uroczystego obiadu. Polski prezydent zadeklarował, że nasz kraj chce widzieć sukces ważnego partnera, jakim jest Ukraina. - Chcemy budować partnerstwo strategiczne polsko-ukraińskie - podkreślił prezydent Komorowski.

  Zobacz także: "Mamy szereg wspólnych planów"

Prezydent Janukowycz zapewnił, że Ukraina chce się modernizować i osiągnąć cel jakim jest integracja z UE. W swym wystąpieniu wspominał m.in. to, co dla relacji polsko-ukraińskich zrobił obecny w czwartek wieczorem w Pałacu Prezydenckim były prezydent Aleksander Kwaśniewski. W opinii Wiktora Janukowycza, Kwaśniewski zrobił wiele, by Ukraina i Polska stały się przyjaciółmi.

 

W ocenie Wiktora Janukowycza, obecnie zadaniem prezydentów Polski i Ukrainy jest kontynuowanie tych tradycji. - Budujemy teraz nową ambitną strategię relacji między Ukrainą i Polską - podkreślił ukraiński prezydent.

 

(PAP)

Poleć znajomemu