Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 4 marca 2011

Prezydent po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

Konsultacje Prezydenta RP z organizacjami pozarządowymi
Konsultacje Prezydenta RP z organizacjami pozarządowymi
Konsultacje Prezydenta RP z organizacjami pozarządowymi

W piątek rano w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w tym z organizatorami kampanii profrekwencyjnych.


Na spotkaniu były poruszone kwestie dotyczące frekwencji w kontekście terminu wyborów parlamentarnych oraz możliwości dwudniowego głosowania.


W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Fundacji Batorego, Szkoły Liderów, Instytutu Spraw Publicznych, Fundacji Wspomagania Wsi, Stowarzyszenia 61, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 

- Pan prezydent stoi na stanowisku, że nie ma żadnych przeszkód natury konstytucyjnej, jeśli chodzi o organizację dwudniowych wyborów. Niemniej jednak bardzo ważną sprawą jest sprawdzenie, na ile te dwudniowe wybory podniosą frekwencję wyborczą - podkreśliła podczas spotkania z dziennikarzami Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek. Powtórzyła, że decyzję o zarządzeniu wyborów prezydent podejmie między 1 a 7 sierpnia.

 

Joanna Trzaska-Wieczorek zapowiedziała, że podejmując tę decyzję Bronisław Komorowski będzie kierował się wnioskami z zakończonych konsultacji, choć - zastrzegła - nie są one dla niego wiążące. Na temat wyborów prezydent rozmawiał już w ostatnich dniach z członkami PKW, premierem oraz szefami partii politycznych i klubów parlamentarnych. Zobacz także: Konsultacje prezydenta ws. terminu wyborów

 

Do zarządzenia dwudniowych wyborów parlamentarnych przekonywali prezydenta przedstawiciele organizacji pozarządowych. W późniejszych rozmowach z dziennikarzami argumentowali, że umożliwi to włączenie w proces głosowania osób, które nie mogą tego zrobić w niedzielę.

 

(PAP)
 

Poleć znajomemu