Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 4 marca 2011

Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim

Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim   |   Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim Jerzy Owsiak i przedstawiciele WOŚP w Pałacu Prezydenckim

Para Prezydencka obejmie patronatem XX Finał WOŚP - poinformował w piątek szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak po spotkaniu z Anną i Bronisławem Komorowskimi w Pałacu Prezydenckim.

 

Fundacja kończy w tym roku 18 lat. Z tej okazji Para Prezydencka spotkała się z jej pracownikami.

- Gościmy dziś niezwykłe grono osób. (...) Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. To środowisko wyjątkowe, któremu udało się zarazić bakcylem robienia czegoś dobrego dla innych i bardzo wiele dobrego samemu zrobić. Za to wszystko dziękuję - powiedział po spotkaniu prezydent.

 

- Cieszymy się, że mogliśmy dziś mówić o wolontariacie, naszym polskim i o budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Cieszymy się, że jako fundacja stworzyliśmy coś, co jest szanowane na całym świecie" - powiedział Owsiak.

 

Poinformował też, że Para Prezydencka zgodziła się objąć patronat nad XX Finałem WOŚP, który odbędzie się w przyszłym roku. - Myślę, że wznieśliśmy się ponad wszelkie podziały, że łączymy ludzi i jeżeli teraz pan prezydent wraz z małżonką przyjęli to zaproszenie, to ja bardzo się z tego cieszę i mogę powiedzieć: do zobaczenia na XX Finale! - dodał Jerzy Owsiak.

 

Prezydent zapowiedział także, że napisze list do uczestników Przystanku Woodstock, festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP.

 

2 marca Fundacja WOŚP obchodziła 18-lecie swego istnienia. Spotkanie z Prezydentem było okazją do podsumowania jej dokonań w polskiej medycynie dziecięcej, złożenia relacji z tegorocznego Finału, oraz omówienie planów na przyszłość.

 

(PAP)


 

Poleć znajomemu