"Trwają prace nad organizacją uroczystości w Katyniu"
- Trwają prace nad organizacją uroczystości w Katyniu, z udziałem przedstawicieli Rodzin Katyńskich oraz prezydentów Polski i Rosji - poinformował w środę prezydent Bronisław Komorowski.
- Mogę potwierdzić, że trwają prace nad wspólnym wyjazdem - i obecnością dwóch prezydentów Rosji i Polski - wyjazdem rodzin katyńskich do Katynia i do Smoleńska, ale w takiej dacie, która by nie kolidowała z obchodami 10 kwietnia - powiedział dziennikarzom prezydent.
Bronisław Komorowski pytany w środę, dlaczego nie odbędzie się wyjazd do Katynia 3 kwietnia, podkreślił, że "były takie przymiarki, ale żadnej daty nie było ogłoszonej".
Dodał, że jego kancelaria prowadzi rozmowy z Rodzinami Katyńskimi, tak aby "pogodzić poprzez przyjęcie optymalnej daty", uroczystości katyńskie z "wrażliwością ludzi związaną z uroczystościami 10 kwietnia" pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Tym bardziej - zaznaczył Bronisław Komorowski - że wśród rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, są też członkowie Rodzin Katyńskich.
(PAP)