Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 25 marca 2011

"Prezydent podejmie decyzję ws. OFE bez zbędnej zwłoki"

Prezydent Bronisław Komorowski i minister Olgierd Dziekoński

Prezydent Bronisław Komorowski podejmie decyzję ws. ustawy wprowadzającej zmiany w OFE bez zbędnej zwłoki, ale w takim czasie, który pozwoli mu na rozpoznanie kwestii przede wszystkim konstytucyjnych - zapowiedział w piątek prezydencki minister Olgierd Dziekoński.

 

W piątek nad rządowym projektem ustawy będzie głosował Sejm, następnie ustawa trafi do Senatu. Senackie komisje mają zająć się nią w sobotę, a 30 marca Izba ma przystąpić do głosowania w tej sprawie.

 

Minister Dziekoński zapowiedział, że prezydent, który już teraz konsultuje się m.in. z konstytucjonalistami, "będzie również analizował kwestię (konstytucyjności - PAP) po przebiegu procesu legislacyjnego, ponieważ może (ten proces-PAP) spowodować pewne zmiany, odkształcenia tej ustawy".

 

- Prezydent podejmując tę decyzję będzie brał pod uwagę również dotychczasowe istniejące orzecznictwo TK w kwestiach związanych z vacatio legis - podkreślił Sekretarz Stanu w KPRP.

 

Zaznaczył, że Bronisław Komorowski, oprócz konstytucjonalistów, będzie też spotykał się z partnerami społecznymi z Komisji Trójstronnej. - Cała ta skumulowana wiedza tych wszystkich osób pozwoli panu prezydentowi podjąć decyzję, która musi być wyważona, rozsądna i oceniająca przede wszystkim kwestie konstytucyjne i finalny interes osób ubezpieczonych - powiedział minister.

 

(PAP)

Poleć znajomemu