Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 kwietnia 2011

Prezydent w wywiadzie dla TVP

Prezydent w wywiadzie dla TVP
Prezydent w wywiadzie dla TVP
Prezydent w wywiadzie dla TVP
Prezydent w wywiadzie dla TVP
Prezydent w wywiadzie dla TVP

Nad słowami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił w niedzielę w rocznicę katastrofy smoleńskiej, że "ci, którzy chcieli zabić pamięć przegrali" należy spuścić zasłonę milczenia - uważa prezydent Bronisław Komorowski.


- Proponowałbym specjalnie głęboko nie wnikać w wypowiedzi pana Jarosława Kaczyńskiego, bo są to najczęściej złe słowa, a złych słów jest w Polsce naprawdę strasznie dużo, za dużo - mówił prezydent.
Według Bronisława Komorowskiego, należy "spuścić zasłonę milczenia" i nie komentować tego typu wypowiedzi prezesa PiS. - To gdzieś się po jakimś czasie wypali. Albo swoje zrobi czas albo swoje zrobią wyborcy, bo złe słowa ludzie zapamiętują i pamiętają przy głosowaniu - mówił.


Zdaniem prezydenta "i żałoba (po katastrofie) i wszystkie z nią związane skojarzenia są nadużywane w sposób ewidentny na rzecz rozgrywki politycznej".


- Gdyby to jeszcze była dobra polityka. Bo polityką może być tak samo namawianie Polaków do tego by budować poczucie wspólnoty, budować dzieła wspólne upamiętniające różne osoby o różnych poglądach - to byłaby dobra polityka - zaznaczył.


W opinii Bronisław Komorowskiego negatywne jest to, że nastrój żałoby i żal za tymi, którzy odeszli są nadużywane na rzecz złej polityki - polityki podziałów, awantury, kłótni.

 

Poleć znajomemu