Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 27 kwietnia 2011

Bronisław Komorowski na beatyfikacji Jana Pawła II wspólnie z marszałkami i byłymi prezydentami

Bronisław Komorowski będzie reprezentował państwo polskie na beatyfikacji Jana Pawła II wraz z marszałkami Sejmu i Senatu, w obecności byłych prezydentów oraz osób blisko związanych z papieżem - powiedziała PAP w środę szefowa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek.


Marszałkowie Sejmu i Senatu: Grzegorz Schetyna oraz Bogdan Borusewicz nie udadzą się jednak do Rzymu wspólnie z prezydentem.


W podróży do Watykanu Bronisławowi Komorowskiemu towarzyszyć będą - oprócz ministrów w Kancelarii i innych współpracowników - byli prezydenci: Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski.


W delegacji prezydenckiej będą też osoby blisko związane z Janem Pawłem II, w tym m.in. Józef Mucha (dawny kierowca Karola Wojtyły) oraz poeta, pisarz i przyjaciel papieża Marek Skwarnicki.


Bronisław Komorowski uda się do Rzymu w przeddzień beatyfikacji, czyli w sobotę 30 kwietnia. Spotka się tam z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano. 1 maja będzie uczestniczył w uroczystościach beatyfikacyjnych; następnego dnia zostanie przyjęty na prywatnej audiencji przez Benedykta XVI.


W wywiadzie dla PAP prezydent poinformował, że na beatyfikację wybiera się z żoną Anną i być może z którymś ze swoich dzieci. - Bardzo bym chciał, żebyśmy uczestniczyli rodzinnie w tym wydarzeniu - powiedział. Podkreślił też, że beatyfikacja Jana Pawła II to "spełnienie polskich marzeń, marzeń nas wszystkich o szybkim wyniesieniu Jana Pawła II na ołtarze (...), to też realizacja marzenia zbudowania trwałej pamięci o tym Wielkim Papieżu, a także wielkim synu polskiej ziemi".(PAP)
 

Poleć znajomemu