Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 29 kwietnia 2011

Biało-czerwone budynki w ramach „Majówki z Polską”

Już w niedzielę, w ramach ogłoszonej przez prezydenta akcji „Majówka z Polską”, mury charakterystycznych Polskich budowli zostaną udekorowane biało-czerwoną iluminacją. W Warszawie barwami narodowymi rozbłysną m.in. Pałac Prezydencki, Kancelaria Premiera, Sejm, Pałac Kultury i stołeczny Ratusz.
Zobacz także: Prezydent: Mamy być z czego dumni Prezydent zaprasza do wspólnego świętowania Akcja „Majówka z Polską” w polskich miastach
W piątek 20 kwietnia w ogrodach Belwederu prezydent Bronisław Komorowski ogłosił ogólnopolski plan wydarzeń w ramach akcji „Majówka z Polską”. Inicjatywa, którą, ze względu na przypadające święta zaplanowano na 1-3 maja, ma wzbudzać w społeczeństwie dumę z faktu bycia Polakiem i radość z osiągnięć naszego kraju.

Na apel o przyłączenie się do wspólnych, radosnych obchodów i symboliczne podświetlenie lub udekorowanie najważniejszych budowli bądź ulic na biało-czerwono, pozytywnie odpowiedziało wiele polskich miast. W Warszawie biało-czerwonymi barwami rozbłysną w niedzielę 1 maja o godzinie 20.00 mury Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Sejmu RP, Pałacu Kultury i Nauki, Ratusza, a także most Śląsko-Dąbrowski i mury staromiejskie.
Zobacz także: Zrób Kokardę Narodową
Oprócz biało-czerwonych iluminacji, w ramach prezydenckiej inicjatywy, Centrum Edukacji Obywatelskiej koordynuje działania skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzi Polacy będą przygotowywać kotyliony, malować mural ilustrujący fragment Konstytucji 3 maja i przebierać się w „żywe flagi”. Zdjęcia z majówkowych akcji będą prezentowane na stronach CEO i www.prezydent.pl
 

Poleć znajomemu