Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 25 maja 2011

Prezydent: Święto samorządu to dzień triumfu

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył samorządowców
Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył samorządowców
Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył samorządowców
Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył samorządowców

Święto samorządu to dzień triumfu wspaniałej, mądrej idei, która przeorała polską rzeczywistość i budowała nowe możliwości – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z samorządowcami. Prezydent z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odznaczył zasłużonych działaczy.


Bronisław Komorowski powiedział, że doszło do porozumienia między rządem a samorządowcami w sprawie ograniczenia deficytu. Jest pozytywna odpowiedź, także na mój list skierowany do pana premiera, w postaci zapowiedzianego i już częściowo uzgodnionego rozwiązania kompromisowego - pomiędzy władzą centralną państwa polskiego a samorządowcami odpowiedzialnymi za mniejsze ojczyzny - dotyczącego kwestii finansów – zaznaczył prezydent.


– W ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu udało się znaleźć rozwiązanie, o które zabiegałem – porozumienie w kwestii wspólnoty myślenia o tym, co stanowi zagrożenie dla państwa polskiego – więc nadmierne zadłużenie – a potrzebą znalezienia rozwiązań, które by nie ograniczały szans na inwestycje także na poziomie właśnie samorządu – mówił Bronisław Komorowski.


Zobacz także: Lista odznaczonych samorządowców Zaznaczył, jednocześnie, że diabeł tkwi w szczegółach. – Deklaruję Państwu, że będę w dalszym ciągu w tej sprawie czuwał, pilnował i reprezentował właśnie ten punkt widzenia, że trzeba szukać rozwiązań kompromisowych, a więc takich, które uwzględniają i potrzeby państwa jako całości, ale także potrzeby i szanse na realizację ważnych zamysłów na poziomie samorządowym – zapewnił prezydent.


W czasie spotkania prezydent i obecni w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego samorządowy uczcili pamięć zmarłego w środę Marka Nawary, byłego marszałka województwa małopolskiego.
 

Poleć znajomemu